Moje konto Moje konto

Zbiornik na deszczówkę 210l niemiecki + zbieracz wody deszczowej

226.99
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Dużo

Czas dostępności: Dostępny w 72 godziny

Producent: Marley

Opis produktu Zbiornik na deszczówkę 210l niemiecki + zbieracz wody deszczowej

Oferujemy zbiornik 210 litrów w kolorze zielonym z polypropylenu z pokrywą, podstawką i kranikiem. Do zbiornika dołączamy zbieracz wody deszczowej w trzech rozmiarach do wyboru, które opisujemy poniżej. Wodą deszczową pozyskaną ze zbiornika możemy podlewać ogródek, używać do mycia samochodu, ręcznego prania; nalewać do basenów ogrodowych. 

Zbiornik podłączamy do rury spustowej za pomocą zbieracza:

  • zbieracz wmontowujemy w rurę spustową. W komplecie uszczelki montażowe oraz krućce służące do podłączenia zbieracza ze zbiornikiem. Dodatkowo potrzebny będzie krótki odcinek węża ogrodowego 3/4''. Wąż nie wchodzi w skład zestawu.
  • zbieracz wody przechwytuje deszczówkę z rury spustowej do momentu, gdy woda w zbiorniku osiągnie poziom na jakim zainstalowany jest zbieracz. Woda nie przelewa się górą. Układ zbierania wody jest szczelny. 

 

 

Dzięki zbiornikowi na deszczówkę 210l można średnio dziennie (w przeliczeniu tylko na jedną osobę w gospodarstwie domowym) zaoszczędzić około 14l wody. Przy czteroosobowej rodzinie daje to wynik 56 litrów.

Podlewanie ogrodu to także nauka sumienności i konsekwencji dla dzieci, a przy okazji doskonała zabawa. Mały ogrodnik sam może odkręcić kranik zbiornika, nalać wodę do konewki. I doskonale się bawić. Oczywiście, pod czujnym okiem rodziców. 

Dzienne zużycie wody w domu jednorodzinnym na 1 osobę

 

 

 

 

Uwaga! Wysyłka zestawu tylko kurierem. Koszt wysyłki jednego zestawu to tylko 35 zł.

zbiornik na deszczówkę 210l wymiary

 

 

 

 

 

Oferujemy do wyboru zbieracze:

 

Zbieracz do rury spustowej 75 mm pasuje do rur metalowych oraz z tworzywa sztucznego (PCV) o średnicy zewnętrznej 73-80 mm; dostępny w kolorze: brązowy.

 

 

 

 

 

Zbieracz do rury spustowej 90 mm pasuje do rur metalowych oraz z tworzywa sztucznego (PCV) o średnicy zewnętrznej 90 mm; dostępny w kolorze: miedziany, brązowy.

 

 

 

 

Zbieracz do rury spustowej 105 mmpasuje do rur metalowych oraz z tworzywa sztucznego (PCV) o średnicy zewnętrznej 99-110 mm; dostępny w kolorach: brązowy, grafitowy.

 

Prosimy o określenie po zakupie wybranego rozmiaru i koloru zbieracza.

 

Inne kolory zbieraczy niż wymienione wyżej po potwierdzeniu dostępności. 

 


 

 

 

Rośliny nie lubią zimnej wody.

Deszczówka w zbiorniku zawsze cieplejsza.

woda deszczowa zbiornik na deszczówkę

 

 

Na powierzchni ziemi nie spotyka się wody chemicznie czystej. Najmniej zanieczyszczona jest woda deszczowa. W jednym litrze wody deszczowej znajduje się około 0,034g stałych zanieczyszczeń. Woda z opadów jest mdła, niesmaczna, nie nadaje się do celów spożywczych. Nadaje się natomiast doskonale do prania, ponieważ zawiera minimalne ilości soli mineralnych. Nie wymaga zmiękczania.

 Deszczówka jest idealna do podlewania roślin doniczkowych i ogrodowych. Można ją zbierać za pomocą specjalnych zbiorników na deszczówkę podłączanych do rury spustowej. Wodę nalewamy ze zbiornika na deszczówkę wprost do konewki. Używając wodę z wodociągu lub studni powinniśmy odczekać przynajmniej kilka godzin, zanim podlejemy ją rośliny.

Woda deszczowa jest :

-  kwaśna przez zawartość kwasu węglowego, składnika atmosfery. Odpowiednia do podlewania azalii i różaneczników. Kwasowość wody deszczowej sprawia, że działa ona korozyjnie na metale, dlatego najlepiej zbierać ją do zbiorników pcv;

- czysta, wolna od zanieczyszczeń organicznych, metali;

-  miękka, nie ma w niej związków magnezu i wapnia. Nadaje się do mycia samochodów (nie pozostawia zacieków na karoserii) i prania, ponieważ doskonale się pieni.

Deszczówka zawiera rozpuszczone w sobie gazy pochodzące w skład powietrza: tlen, azot, dwutlenek węgla oraz nieznaczne  ilości tlenków azotu i amoniak.

Do pisania tekstu wykorzystano książkę: Jan Gancarz, "Woda", WSiP, Warszawa 1975

Poleć produkt

:
:
: