Moje konto Moje konto

Rekuperator Marley Zachowaj ciepło w domu

1449.00

Na stanie: Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny w 7 dni roboczych

Producent: Marley

Opis produktu Rekuperator Marley Zachowaj ciepło w domu

85% odzysku ciepła

Świeże powietrze z odzyskiem ciepła 

Inteligentna wentylacja do domów pasywnych

 

Idealne uzupełnianie wentylacji pozwalające oszczędzać energię w twoim domu.

 

Regularna wentylacja utrzymuje dom w zdrowiu. Jest to szczególnie ważne w budynkach ze szczelną stolarką drzwiową i okienną. Wietrzenie przez otwieranie okien wiąże się z dużą stratą energii. Można temu zapobiec stosując rekuperator Marley, który odzyskuje ciepło z usuwanego zużytego powietrza i podgrzewa nim świeże powietrze pobierane z zewnątrz.

  • Doskonały klimat w salonie, sypialni, łazience itd.
  • Bądź zdrowy w zdrowym domu: bez wilgoci, bez pleśni
  • Zatrzymaj ciepło w domu - aż do 85% odzysku ciepła.

 

Sposób pracy rekuperatora Marley

Pojedyńcza jednostka

Ciepłe zużyte powietrze jest usuwane z pomieszczenia przez 70 sekund podgrzewając ceramiczny wymiennik. Następnie zmieniany jest kierunek przepływu powietrza i zasysane świeże powietrze odzyskuje ciepło zgromadzone w wymienniku ceramicznym.

 

Współpraca dwóch jednostek

Podczas gdy jedna jednostka dostarcza świeże powietrze, to druga usuwa ciepłe zużyte oddając energię wymiennikowi ceramicznemu. po 70 sekundach jednostki komunikują się ze sobą radiowo i zmieniają swoje kierunki przepływu.

Korzyści

  • Struktura plastra miodu (duża powierzchnia wymiany) w ceramicznym wymienniku pozwala w krótkim czasie zgromadzić lub oddać znaczne ilości energii przepływającemu powietrzu. 
  • W przeciwieństwie do standardowych rekuperatorów z wymiennikami krzyżowymi i przeciwprądowymi wilgoć z usuwanego zużytego powietrza jest zatrzymywana w wymienniku ceramicznym. Zmiana kierunku przepływu powietrza powoduje, że zasysane świeże powietrze odzyskuje nie tylko ciepło, ale i wilgoć z wymiennika. Nawilżone powietrze znacznie podnosi komfort życia zwłaszcza w okresie zimowym.

 

 

Poleć produkt

:
:
: