Moje konto Moje konto

Tunel rozsączający 300l Graf Marley

199.99
Dodaj do ulubionych

Na stanie: Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Producent: Graf

Opis produktu Tunel rozsączający 300l Graf Marley

Tunel rozsączający 300l. GRAF

 

 

Służy do retencji i rozsączania wód opadowych z terenu wokół budynku, dróg, podjazdów, parkingów. Retencja polega na zatrzymaniu wód opadowych lub pochodzących z przydomowej oczyszczalni w zbiorniku, a następnie na stopniowym wsiąkaniu wody do gruntu.

System może się składać od jednego do kilkunastu, kilkudziesięciu modułów oraz elementów zamykających - zaślepek.

 

tunel rozsączającyCiągi tuneli można ustawiać równolegle w jednej warstwie, jak również łączyć je spodami, otrzymując przez to dwukrotnie większą pojemność retencyjną na tej samej powierzchni. Przy wadze modułu 11 kg układanie nie sprawia żadnych trudności.

Możliwe jest dowolne wykorzystanie powierzchni pod tunelem, ponieważ wytrzymuje on długotrwałe obciążenie 3,5 t/m2 (ruch samochodów osobowych).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montaż tuneli rozsączających:

Na dokładnie wypoziomowanym dnie wykopu należy ułożyć ochronną warstawę żwiru (uziarnienie 8/16) o grubości 10 cm. Na tej warstwie układa się tunele rozsączające i łączy ze sobą jeden za drugim. W celu ochrony tuneli rozsączających obkłada się je geowłókniną i w ten sposób oddziela od materiału wypełniającego. Geowłóknina powinna zachodzić na siebie na stykach 30 cm. Na zakończenie wykop zakopuje się równomiernymi warstwami ziemi.

Jeśli bezpośrednio nad instalacją rozsączającą będzie rosła trawa, zaleca się przykrycie miejsca folią nieprzepuszczającą wody i warstwą gliny o grubości około 10 cm ze względu na to, że w przeciwnym razie trawa w tym miejscu będzie wysychać szybciej niż w innych miejscach trawnika.

 

Sposób montażu i działania tunela rozsączającego Marley FILM

 

Poleć produkt

:
:
: