Moje konto Moje konto

Herbata zielona zestaw 3x100g Gunpowder - Gunpowder Temple of Heaven - Yunnan Superior

Na stanie: Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Opis produktu Herbata zielona zestaw 3x100g Gunpowder - Gunpowder Temple of Heaven - Yunnan Superior

Herbata zielona Yunnan Superior 100g SunLife

Zielona herbata o lekko skręconych, dużych liściach. Daje lekki aromatyczny napar bez cienia goryczki.

Zaparzać 2 gramy herbaty w 200ml wody o temperaturze 75°C.

 

Herbata zielona Gunpowder Premium 100g SunLife

Listki tej herbaty są zwijane w trakcie przetwarzania w kuleczki. Przypominają zatem proch strzelniczy, a ponadto w zetknięciu z gorącą wodą wydają charakterystyczne trzask. Gunpowder jest jedną z popularniejszych herbat zielonych. W smaku herbata zielona gunpowder jest mocna, cierpka.

Tę popularną herbatę pije się nie tylko w stanie czystym. Doskonale smakuje także z miętą, tak spożywa się ją na przykład w krajach arabskich. Można ją także zmieszać z piwem imbirowym lub syropem imbirowym.

 

 

Herbata zielona gunpowder Temple of Heaven 100g SunLife

Gunpowder Temple of Heaven (Świątynia Nieba) jest jedną z najbardziej znanych, a przy tym najlepszych herbat chińskich. Z uwagi na cierpki smak niektórzy wylewają napar z pierwszego parzenia i zaparzają powtórnie te same liście.

 

Listki ma zwinięte ciasno w drobne kuleczki, które podczas parzenia rozwijają się a przy tym wydają ciche trzaski. Lekko ziołowy, cierpki smak i naturalny delikatny aromat. 

 

Posiada bardzo wiele pozytywnych właściwości. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby nowotworowe. Bardzo pozytywnie wpływa na krwioobieg sercowo-naczyniowy, co pozwala zapobiegać udarom mózgu i zawałom serca. Oczyszcza organizm z toksyn. Wzmacnia układ oddechowy i nerwowy, pomaga w koncentracji, gdyż aktywizuje pracę mózgu. Dzięki silnym działaniom bakteriobójczym i neutralizowaniu działania kwasów trawiennych, zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka i ułatwia przyswajanie pokarmów. Niebywale skutecznie gromadzi w organizmie witaminę C. Dostarcza też witaminy: B1, B2, K i PP oraz prowitaminę A, żelazo, potas, wapń i magnez. Spożywanie tej herbaty nie powoduje żadnych skutków ubocznych bez względu na częstotliwość jej picia. To napój energetyzujący, ale bezkaloryczny. Jej słomkowa delikatna barwa wynika z krótkiego procesu fermentacji. Doskonale zapobiega osteoporozie i zapobiega próchnicy zębów. Niektóre z jej składników potrafią przeciwdziałać rakotwórczym substancjom z tytoniu, dlatego wypijanie kilku filiżanek dziennie zmniejsza ryzyko wystąpienia raka płuc u palaczy.

 

Zielona herbata Gunpowder Temple of Heaven – herbata życia pobudza, dodaje energii i doskonale oczyszcza organizm.

 

Sposób parzenia: maksymalnie 1 płaska łyżeczka na filiżankę. Zaparzać około 3 minut.

 

Poleć produkt

:
:
: